2017-2018 AKADEMİK YILI GİDEN TÜM FARABİ ÖĞRENCİLERİMİZİN YAPMASI GEREKEN İŞLEMLER

DÖNEM İÇİNDE YAPILACAK İŞLEMLER :

1.) İletişim Bilgilerinizde ve Banka Hesap Bilgilerinizde değişiklik olduğu takdirde; En kısa zamanda Manisa Celal Bayar Üniversitesi Farabi Ofisini arayarak veya mail göndererek mutlaka İletişim ve Banka Hesap Bilgilerinizi güncelleyiniz.

2.) Farabi Bursunuzun düzenli bir şekilde yatırılabilmesi için (ilk etapta %70`i) sigortalı olarak bir işte çalışmamanız ve devamsızlık yapmamanız gerekmektedir. Bu yüzden Farabi Öğrencisi olduğunuzu görmemiz için; Güz Dönemi için ilk gittiğinizde karşı Üniversiteye kaydınızı yapar yapmaz gitmiş olduğunuz Üniversitede eğitime devam ettiğinizi gösteren Öğrenci Belgesi ve Sigortalı olarak herhangi bir işte çalışmadığınıza dair Belgeyi (SGK`dan veya E-Devlet şifreniz ile 4A Hizmet Dökümü) farabi@cbu.edu.tr adresine Mail veya 0 236 201 14 48 nolu numaraya Faks olarak göndermeniz gerekmektedir. Elimize ulaşan belgelerin kontrolleri yapıldıktan sonra her ay, toplamda 4 Ay (Güz Dönemi) vermiş olduğunuz ilgili hesaba Farabi Bursu yatırılacaktır. YÖK`ün aktarımına göre İlk ödeme Ekim Ayında (Yetişmediği takdirde Kasım Ayında 2 Aylık Ödeme), Son ödeme Ocak ayında yapılacaktır. Saklı tutulan %30`luk kısmın ödemesi ise; okumuş olduğunuz Üniversitenin MCBÜ Farabi Ofisine göndermiş olduğu Güz Dönemi Transkriptindeki başarı durumuna göre Bahar Dönemi içerisinde yapılacaktır.

NOT : E-Devlet şifreniz ile https://www.turkiye.gov.tr/ adresinden Öğrenci Belgesi ve SGK 4A Hizmet Dökümü Belgesi alınabilmektedir.

2017 - 2018 Dönemi Farabi Aylık Burs Tutarı 400,00 TL. olup, Aşağıdaki Gibi Ödenecektir.

1. Ödeme - %70 : 280,00 TL. (Ekim 2017)

2. Ödeme - %70 : 280,00 TL. (Kasım 2017)

3. Ödeme - %70 : 280,00 TL. (Aralık 2017)

4. Ödeme - %70 : 280,00 TL. (Ocak 2018)

5. Ödeme - %30 : 480,00 TL. (Bahar Dönemi İçerisinde – Güz Dönemi Tüm Derslerden Başarılı Olunduğu

Takdirde)

3.) Ders kayıtlarınızı hazırlamış olduğunuz Güz ve Bahar Dönemi Öğrenim Protokollerine göre yapınız. Seçmiş olduğunuz dersin açılmaması veya Ders Programınızın çakışması gibi nedenlerden dolayı, Ders Eklemek veya Ders Çıkarmak istediğinizde gitmiş olduğunuz Üniversitenin Farabi Ofisi ile irtibata geçiniz ve MCBÜ Farabi Web Sayfamızda bulunan Ekle-Sil Formunu düzenleyip, oradaki Farabi Ofisine teslim ediniz ve değişikliği mutlaka bize bildiriniz.

4.) II. Öğretim olan Öğrencilerimiz; Harçlarını Manisa Celal Bayar Üniversitesi`ne yatırıp kayıt yenileyecekler, Alacakları Derslerle İlgili Ders Kayıtlarını ise Gittikleri Üniversiteye yapacaklardır.

`` Hepinize başarılar diler, verimli bir yıl geçirmenizi temenni ederiz `

 

 

 

 

DÖNEM SONUNDA YAPILACAK İŞLEMLER :

5.) Güz + Bahar Dönemini tamamladığınızda yıl sonunda mutlaka gitmiş olduğunuz Üniversitenin ilgili bölümü ile İlişik Kesme İşlemini (Öğrenci Kimliği teslimi, Kütüphane ile ilgili işlemler vs.) yapınız ve bu işlemler ile ilgili size verilen belgeleri yine gitmiş olduğunuz Üniversitenin Farabi Ofisine teslim ediniz. İlişik Kesme İşlemini yapmayan öğrencilerin Transkriptleri ve Katılım Belgeleri karşı Üniversite tarafından Üniversitemize gönderilmemektedir. Katılım Belgelerinizi Koordinatörlüğümüze ulaştıktan sonra temin edebilirsiniz.

6.) Güz + Bahar Dönemini tamamlayıp karşı Üniversite ile İlişik Kesme İşlemlerini yaptıktan sonra, MCBÜ Farabi web sayfamız Belgeler - Formlar başlığı içinde bulunan Öğrenci Nihai_Raporu Formunu bilgisayar ortamında doldurarak, Mevzuat gereği mutlaka 0 236 201 14 48 nolu numaraya Fax veya farabi@cbu.edu.tr adresine Mail olarak göndermeniz gerekmektedir.

MANİSA CELAL BAYAR ÜNİVERSİTESİ

Farabi Değişim Programı Koordinatörlüğü

Tel: 0 236 201 11 21

Fax: 0 236 201 14 48

E-posta: farabi@cbu.edu.tr

  • Erasmus +
  • Farabi
  • Mevlana
  • Bologna Süreci
  • Uluslarası Öğrenci
  • Erasmus +Gençlik Projeleri
Celal Bayar Üniversitesi © 2014 | Güvenlik ve Gizlilik